Home > WYDARZENIA > Sponsoring
Murexin AG

Rozpędzony MUREXIN

Jestem biegaczem-amatorem, czyli biegam wolno, choć czasami potrafię przyspieszyć :). Swoją przygodę z biegami długimi rozpocząłem w połowie lat 80-tych startując w Biegu Lechitów w Gnieźnie na dystansie 20 km.  Później przyszedł czas na maraton, który po raz pierwszy ukończyłem w 1987 roku w Berlinie. Bieganie maratonów stało się moją pasją, więc startowałem  m. innymi w Paryżu, Rzymie, Leiden, Pradze, Bratysławie, Wiedniu oraz ośmiokrotnie w maratonie berlińskim. W 1988 roku mnie "poniosło" i wystartowałem w kaliskim supermaratonie na dystansie 100 km, który ukończyłem po 10h 41min. Kilka miesięcy później ukończyłem bieg 24-godzinny w Poznaniu.

 

Starówka Nowy Sącz Starówka Nowy Sącz Starówka Nowy Sącz

 

  Moja przygoda z bieganiem trwa do dzisiaj (z przerwą 5-letnią) już ponad 20 lat. Sam się sobie dziwię, jak można interesować się biegami długimi mając BMI 31… Aby pokazać wszystkim niedowiarkom ,że "biegać może każdy" od 2002 roku organizuję Mistrzostwa Polski Grubasów na dystansie 15 km, które dwa razy wygrałem :).Do ważenia zawodników zapraszam znanych sportowców. Podczas ostatniego biegu był Darek TIGER MichalczewskiStarówka Nowy Sącz Starówka Nowy Sącz Starówka Nowy Sącz

 

Od kilku lat wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Sulejówka (którego jestem członkiem) oraz rodziną Marszałka Piłsudskiego organizujemy "Bieg Marszałka". Nawiązuje on do przedwojennych marszów żołnierzy Wodza w dniu jego urodzin na trasie Sulejówek- Belweder. Jest to impreza sportowa, jednak o wyraźnym zabarwieniu patriotycznym. Patronat nad edycją biegu w 2012 roku przyjął Prezydent RP.

 

Starówka Nowy Sącz Starówka Nowy Sącz Starówka Nowy Sącz

 

  Ponieważ równolegle do mojej pasji biegania interesuję się fotografią sportową (konkretnie reportażem) założyłem portal "Sportowe Archiwum Fotograficzne". Zamieszczam w nim zdjęcia z imprez biegowych (jest ich na tą chwilę 350 tys.). W ubiegłym roku wydałem swój pierwszy album fotograficzny "Pasja Biegania", pierwszą w kraju tak obszerną publikację promującą biegi długie. Praca nad tą książką trwała dwa lata. Nie mogło w niej zabraknąć firmy Murexin jako sponsora! Część egzemplarzy numerowanych, ze specjalnymi stemplami kolekcjonerskimi zostało sprzedane aby uruchomić program stypendialny dla utalentowanej sportowo młodzieży, która pochodzi z niezamożnych rodzin. Przez kilka lat prowadziłem konferansjerkę dużych imprez biegowych w kraju. Współpracuję także z największym pismem dla biegaczy "Runners World". Od 4 lat pomagam przy organizacji najtrudniejszego biegu w Polsce, "Bieg-u Rzeźnika", który odbywa się corocznie w Bieszczadach na dystansie 80 km. Pracuję w firmie Murexin już 7 lat, w pełni się z nią identyfikując. W ubiegłym roku wiosną świętowałem dzięki wsparciu firmy  jubileusz przebiegnięcia swojego 50-ego maratonu podczas Wiena City Marathon. Dobiegłem!

Zapraszamy wszystkich do załączonej galerii zdjęć i życzymy sportowego zacięcia – na początek w oglądaniu!

Grzegorz Wasyl Grabowski

Starówka Nowy Sącz Starówka Nowy Sącz Starówka Nowy SączGaleria zdjęć >
Starówka Nowy Sącz < Galeria zdjęć